• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Transportné člny vs rýchle transportné lode

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12762
  • Vytvořeno

DeletedUser12762

Guest
Dobrý den, chcel som sa spýtat, čo je z dlhodobejšieho hladiska pre mna praktickejšie a výhodnejšie. Transportné člny alebo tie rýchle lode? Transp. čl. zaberaju 7 obyvatelov (samozrejme ich aj viac unesú) a rýchle len 5 obyv. ... Hlavne z tohto hladiska porsím zhodnotit, čo si myslíte?
 

DeletedUser12305

Guest
Noo, asi bych to vzala tak, že pomala transportní loď sice zabere 7 lidí, ale uveze jich 26 (+ výzkum). Rychlá zabere 5, ale uveze jen 10 (+ výzkum) - což je méně než polovina kapacity pomalé transky.
Takhle se to tedy zdá jasné. Nicméně rychlá loď je skoro 2x rychlejší než pomalá - takže je na tobě, zda chceš mít víc armády, kterou na lodích uvezeš (logicky když použijes pomalé transky, nebude jich potřeba tolik a tedy zbyde víc obyvatel na tvorbu jednotek), ale čekat na ni neskutečně dlouho, nebo ne.

Tohle si tedy musíš rozhodnout sám :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Já teda rychlé čluny stavím vždy - kvůli mobilitě. V útoku bych čelil díky 2x pomalejší rychlosti daleko více jednotkám, než co bych dostal nazpátek ve formě uspořených obyvatel. V obraně zase platí staré úsloví, že je lepší být nablízku s 10 muži, než daleko s 10 tisíci. Opět jde o čas.

Jediné, kde bych zvažoval použitý pomalých transportních člunů, jsou tzv. trvalé podpory, jestli víš, co to znamená. Nebo, pokud jsi na okraji mapy a čelíš jen sólo hráčům, kteří navíc ani nejsou moc aktivní, taky bych šel do pomalých, tam ta rychlost už moc roli nehraje. V jiných případech je to ale opravdu úplná pakárna.
 

DeletedUser12305

Guest
Tak já pomalé taky stavím, akorát teda jen ze startu a ke kolkám, tam je rychlost jedno. Ale hrozně se mi líbí, když je staví protivníci a pak je na mě posílají s dojezdem x hodin - a ještě plně naložené a bez ohnivek. :D
 
Ahoj, vím, moc to sem nezapadá, ale dole je vžy nějaká něco... asi hodnost. To se mění podle čeho? Podle uplynulého času od registrace?
 
Nahoru