• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vaši zvědové spatřili hordy lodí, které se shromažďují na obzoru. Vaším úkolem je potápět lodě v mlžných mořích a bránit své vody! Taková akce samozřejmě potěší bohy a Áres vás odmění jedinečnými odměnami. Odpovíte na jeho volání?Více informací najdete na herním fóru

Diskuse o světě Fí

DeletedUser

Guest
Nikdy jsem to nějak nesledoval, ale asi se budu muset na stará kolena vrátit do školy a naučit se matematiku. Posuďte sami. Příjem z vesnice se zvedne díky diplomacii o 15%. Jelikož jsem teprve na začátku, tak mám vesky jen na 2.lv. Při drancování to dělá 24 za 5 minut + ty procenta. Podle zdejšího systému je to +2. Jsem stará škola a asi mi něco z novinek uniklo, protože podle mne je to minimálně 3
 

DeletedUser

Guest
není, protože drancování je dvojnásobek, takže nemůžeš počítat bonus z požadování.
 

DeletedUser

Guest
Pokud je to tato varianta, tak je to vždy v popisu. Proč to tedy není u Diplomacie.
 

Thasoss

Grepolis tým
No, spíše bych řekl, že to u žádného bonusu napsané není, ale ten princip je stále stejný. U bonusu k produkci přízně, u Kupce, Velekněžky, Kapitána, Velitele, Spokojenosti, Hrdinské síly, Falangy, Beranidla atd. atd.
 

DeletedUser11704

Guest
ze všech verzí co sem hrál je ta CZ nejkomičtejší, ne jen že ty překlady jako Farm - Statek, nebo Battle ram - Beranidlo, anebo slinger - práče... Ale CZ scéna má bezkonkurenčne nejnižší vekový prúmer a komunita je natolik arogantní a "sprostá" že co správa to 5 nadávek, to sem fakt ješte nevidel. A co se týče kvality hráčú nemluve, s prstem v nose a v za*ku..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4388

Guest
Preklady sú podľa mňa na CZ verzii úplne v poriadku a zrozumiteľné.Ak máš nejaký problém s prekladom, šup s tým sem.
Čo sa týka tej komunity, tú si tvoríte vy hráči sami.V prvom rade vždy treba začať od seba a svojho vyjadrovania...
Čiže v konečnom dôsledku je tvoj príspevok OffTopic.Nie je v ňom nič, čo patrí do diskusie sveta Fí.
 

DeletedUser

Guest
No, spíše bych řekl, že to u žádného bonusu napsané není, ale ten princip je stále stejný. U bonusu k produkci přízně, u Kupce, Velekněžky, Kapitána, Velitele, Spokojenosti, Hrdinské síly, Falangy, Beranidla atd. atd.

Tak si to zrekapitulujeme. Podle tebe je tedy bonus počítán ze základu. Rovnice ukazuje na 1,8. Pokud tedy budu zaokrouhovat nahoru, tak to jsou 2 a v případě drancování to vychází - místo 24, tak 26. Jenže ono to nevychází, protože v případě požadování není výsledná cifra 14, ale jen 13. Tak a nyní to můžeš opět zdůvodnit proč je to jednou tak a po druhé jinak.
 
ty děcka dlouho nevydržej.... bez zlatek a pípáku jsou snadnou kořistí predátorů co se na ně soustředí v době, kdy jsou v škole...
 

DeletedUser11704

Guest
preklad je az moc doslovni, farma to mohla klidne byt a ne statek. Ale tak to je vec zvyku.. ale napriklad bych se rad zeptal proc je tu nocni bonus a na worldu, en a us neni. To je nehorazne usnadneni hry, uz i jen aplikace s alarmem je dost a ne to jeste mit v noci klid.

Btw chaluparum dneska nabehlo nejak moc bb, zas tam zabiraji v 10 lidech nejake mesto?
 
Naposledy upraveno moderátorem:
no třeba na americkém serveru je noční režim poněkud nemožná věc... hrála jsem tam a pokud jedeš proti někomu na jiném časovém pásmu, tak by to nočník dost komplikoval... to samé en, je považovaný za určitou školu vysoké hry, takže tam hraje spousta hráčů z jiných zemí a z jiných časových pásem... u nás tohle nepřipadá v uvahu... chtěla bych vidět, jak by luštili ty naše české názvy či hráčskou latinu:) hrajeme ted v pár lidech na francouzích a co ti někdy vyplodí překladač, to se nestačíš divit:)
 

DeletedUser11704

Guest
Francouzsky vubec nevim, ale na US byl co server to 50,000 lidi a zadnej bonus nocni a hoodne velky money spenderi, to bylo uplne nekde jinde, tady jo je tu 10 lidi co stoji za zminku ale to je tak vse, drzet se v top 5 na US a drzet se v top 5 v cechach je proste uplne nekde jinde, jak si napsala, vysoka skola hrani.
 

DeletedUser

Guest
preklad je az moc doslovni, farma to mohla klidne byt a ne statek. Ale tak to je vec zvyku.. ale napriklad bych se rad zeptal proc je tu nocni bonus a na worldu, en a us neni. To je nehorazne usnadneni hry, uz i jen aplikace s alarmem je dost a ne to jeste mit v noci klid.

Světy bez nočního bonusu jsou pro závisláky,tady se ještě trošičku kouká na to, že v noci by lidi měli spát. Pokud ti to vadí, tak jdi na světy, kde není.

A až příště budeš něco psát o aroganci, tak si nejprve po sobě přečti co píšeš, aby jsi neměl máslo na hlavě

Francouzsky vubec nevim, ale na US byl co server to 50,000 lidi a zadnej bonus nocni a hoodne velky money spenderi, to bylo uplne nekde jinde, tady jo je tu 10 lidi co stoji za zminku ale to je tak vse, drzet se v top 5 na US a drzet se v top 5 v cechach je proste uplne nekde jinde, jak si napsala, vysoka skola hrani.

Víš co? Nechej pěněženku v kapse a pojď si to rozdat bez prémiáku a všech těch připlácených doplňků. Věř, že odtut poletíš, jak namydlený blesk
 
Naposledy upraveno moderátorem:
no on ten americkej server v nečem byl horší, v něčem lepší... je fakt, že hned druhej den byl totálně naplněnej, mám pocit, že je tam max 40 000 ale valná většina z nich to brzo skončí, takže pokud nemáš smůlu, že skončíš vedle nějakého zlatícího magora, tak můžeš v pohodě jet a mastit to okolo... zkusila jsem si tam z srandy jet sama proti dvěma aliancím a v pohodě jsem to zvládala... je fakt, že tohle dlouho nevydržíš ale na pár týdnu je to docela slušný adrenalin... pokud si tam vybuduješ nějakou slušnou základnu a případně ukecáš nějakého souseda na vzájemnou výpomoc, tak se to pak dá hrát s palcem v nose... ale je fakt, že jsem se přihlásila až tak v půce dne, takže jsem nebyla přímo v kotli...
 

DeletedUser11704

Guest
Ja se tam pridal k alianci co vyhrala posledni ukoncenej EN server a na US sparte zacala asi s 10 lidma, ale z toho bylo tak 7 vsude top, a pak za nejake 3-4 dny prisli z ukonceneho us serveru vitezove v poctu asi 150 lidi, udelali 3 aliance a proti nim to bylo husty, na speedu 2 sme se po mesici dostali do faze 30 mest coz vychazi mesto na den od startu xD a to uz je nemozne nekoho znicit, vemes mu 25 mest a na dalsi den jich ma 10 zpatky a body z toho na dalsich 15.. ale je dobry ze tam serveri koncej za 7-8 mesicu.

Víš co? Nechej pěněženku v kapse a pojď si to rozdat bez prémiáku a všech těch připlácených doplňků. Věř, že odtut poletíš, jak namydlený blesk

Je ti 13 ze nemuzes dat 50e mesicne do hry? Jedinej boost za zlatky sou eventy, jinak po prvnim tydnu useless
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Je ti 13 ze nemuzes dat 50e mesicne do hry? Jedinej boost za zlatky sou eventy, jinak po prvnim tydnu useless
50e - pro 90% lidí v čechách je to částka, za kterou musí uživit rodinu. Jsi úpně mimo mísu. Vrať se na US mezi své a neotravuj. Kdyby jsi uměl hrát, tak peníze nepotřebuješ.
A ještě jedna drobnost. Píšeš, že na US je běžně 40k hráčů. Tady je jich cca pětina. Jenže Čechy mají asi 10 milionů obyvatel. Podle toho by tedy muselo být v US jen 50 mega lidí. Myslím, že jich je podstatně více. Takže ve výsledku tu je mnohem více hrajíchích než tam.
Až tu budeš mít na jednom českém světě odehráno alespoň rok, tak potom můžeš něco žvanit.
 

Thasoss

Grepolis tým
Doufám, že v těch útocích na sebe nebudete pokračovat. Myslím, že to není ku prospěchu ani jednomu, abyste měli důvod se seštěkávat i nadále. :)
@xAlpha Male: Na to, že ses na SK fóru prezentoval jako Slovák, je-li mi známo, tak nechápu, proč používáš takovou haldu anglických výrazů a pokoušíš se psát česky. Tu ti nikdo za slovenštinu hlavu neutrhne. :)
 

DeletedUser11704

Guest
Sem slovak ale ani na cz anebo sk sem dosud nehral, bydlim pri hranicich, odpisuju jak je psano na me. Ja na nikoho neutocim, kdyz si stezuje ze lidi zlatkujou tak klidne muze napsat na support co mu nato reknou..
 
Nahoru