• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Dionýsos

DeletedUser

Guest
DIONÝSOS
Zobrazit přílohu uživatele 1236
Dionýsos je řeckým bohem vína, veškerého růstu v přírodě a veselí. Všude kde byl se dvým průvodem šířil veselí a radost, přesto své nepřátele nešetřil.

Tragōidia
Takzvané kozlí zpěvy byly slavnosti na počest boha Dionýsa. Během nich sbor po případě herec oblečen za satyra přednášeli básně a zpívali písně. Byla to slavnost veselí pití a bohaté tabule. městu přineslo větší hojnost díky dobře naladěným občanům polis, a díky tomu se zvýšila produkce o 30-50%.
- zvýšení produkce o 30-50% na 3 hodiny
- stojí 300 přízně

Opojný nápoj
Tento nápoj nejspíše tvořen z ambrózií a nektaru uvedl poživatele do jakéhosi transu při kterém se zcela oddal zábavě a veselí. Zároveň se z člověka naprosto oddaný služebník Dionýsa. Zvyšuje produkci přízně o 100% po dobu 2 hodin
-zvýšení produkce přízně o 100% po dobu 2 hodin
-stojí 250 přízně

Trest
Když se někdo pokusil překazit slavnost Dionýsova zloba byla nezměrná. Narušitelovy se mohl stát jeden z hrozných trestů a to hladomor či neutuchající žízeň. Město postižené tímto trestem přijde o 1000 jednotek od každé suroviny.
- ztráta 1000 jednotek od každé suroviny
- stojí 350 přízně

Štědrost
Dionýsos je dobrým bohem a své příznivce obdarovává bohatstvím. Proto toto kouzlo přinese do města 300 jednotek od každé suroviny.
- zisk 300 jednotek od každé suroviny
- stojí 100 přízně

Mýtické jednotky

Satyr
Satyrové jsou zařazováni mezi polobohy, spíše však mezi horské a lesní démony. Šlo o průvodce boha vína Dionýsa. Zobrazováni jsou většinou jako napůl člověk a napůl kozel, s kučeravými vlasy, špičatýma ušima, tupým nosem, s růžky, oháňkou a kozlíma nohama.
Byla to nezvedená veselá cháska, pohybovali se ve skupinách, milovali víno i všelijaké jiné požitky, byli prostopášní, pronásledovali Nymfy, tančili a provozovali hudbu, zejména na flétnu, sýrinx, dokonce i dudy. Uvádí se, že byli v podstatě zbabělí.

ÚTOK:
sečný: 15
OBRANA:
sečný 80
střelný 350
bodný 150

rychlost: 25

počet míst ve statku: 20

kořist: Suroviny na výrobu:
Dřevo - 2500
Kámen - 1000
Stříbro - 3000
Přízeň - 200
Doba výroby: 30 min

Bakchantka

Byly zvané také mainady („šílící“ nebo „třeštící“, thyiády nebo Bassaridy. Pořádaly divoké orgie zvané nyktélie (bůh Dionýsos byl někdy nazýván Nyktelios). Upadaly do stavu blížícímu se šílenství, v němž byly schopné všeho.Když thébský král Pentheus, který zakázal uctívat boha vína, zajal Dionýsa s celým jeho průvodem. Bakchantky se ale rozprchly v bakchickém šílenství trhaly nejprve dobytek, potom se obrátily proti Pentheovi a na kusy roztrhaly i jeho.

ÚTOK:
sečný: 500
OBRANA:
sečný 230
střelný 1500
bodný 400

rychlost: 11

počet míst ve statku: 50

kořist: Suroviny na výrobu:
Dřevo - 6000
Kámen - 3000
Stříbro - 5000
Přízeň - 500
Doba výroby: 5 hodin

Mýtycké jednotky jsem čerpal z www.wikipedie.org kouzly jsem se nechal pouze inspirovat a dotvořil sám ;) HOPE YOU ENJOY IT :)
 

DeletedUser7382

Guest
Tohle se mi líbilo asi nejvíce, nikde totiž nevidím žádné problémy s kouzly, které se jinak skoro všude objevují, i když přesto se to mohlo více rozvinout, aby to bylo nápaditější. Ale je to pěkné. Pak bacha na to, že v název má být ve tvaru jméno boha - přezdívka, ale to je jen takový detail.
 

DeletedUser

Guest
díky dával jsem si na tom záležet......ale je fakt že neměl jsem tolik dohledaný info o bohovy opíral jsem se především o to co jsem našel na wiki a jinde na netu ale literaturu jsem neotevřel každopádně pozdější úpravy nejsou nereálný :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru